Acun Ilıcalı, TFF’ye yalvardı

Fenerbahçe’nin Pendikspor’u 4-1 yendiği, hakem kararlarını çokça tartışıldığı karşılaşmadan sonra ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, dikkat çeken açıklamalar yaptı. Ilıcalı, TFF’ye seslenerek yabancı hakem ataması istedi.

Fenerbahçe taraftarı olarak bilinen ünlü medya patronu Acun Ilıcalı, takımının Pendikspor’u 4-1 yendiği maçın ardından bir televizyon programına katılarak değerlendirmelerde bulundu. Maçta hakem performansının eleştirilmesi üzerine, Türk futbolunun sürekli gelişimi ve hakemler hakkında yapılan tartışmaların önlenmesi adına önerilerini paylaştı.

Ilıcalı’nın açıklamaları şu şekilde:

“10 yaşımdan beri futbol seyrediyorum böyle bir şey yok”

“Her 1.5-2 dakikada biri yere yatıyor. Maç oynanmıyor! Bunun Fenerbahçe’si, Galatasaray’ı, Beşiktaş’ı yok. Ben 10 yaşından beri futbol seyrediyorum, böyle bir şey görmedim.

“İngiltere’de 2 atak boyunca sahaya almıyor hakem”

Bir oyuncu kenara gittikten sonra dipdiri, koşa koşa oyuna giriyorsa bunu inandırıcı bulmamız mümkün mü? Burada kaybedilen sürenin maçın sonuna eklenmesinin bir esprisi yoktur. Bunun çözümü çok basit. İngiltere’de bir oyuncu için sağlık ekipleri sahaya girerse, sonraki 2 atak boyunca o oyuncu ölse sahaya almıyor hakem.

“Huzur istiyorsanız yabancı hakem getireceksiniz”

Bunun çözümü var! Federasyona yalvarıyorum, ‘iki atak boyunca bu oyuncu sahaya giremeyecek’ şeklinde bir kural alınmalı. Türkiye’de futbol seyredilebilirlikten çıktı, bir tek Türkiye’de oluyor bu, Yunanistan’da dahi olmuyor. TFF buna izin veremez! Olympiakos-Panathinaikos maçını Alman hakem yönetti. Benim gözümde, istemeyerek de olsa ülkeyi kaosa sürüklüyorlar. Huzur isteniyorsa tek çözüm var; yabancı hakem getireceksiniz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x